O společnosti Euromedia


Euromedia Group, a. s., patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice.

Euromedia Group a. s. (dále jen EUROMEDIA) z knižní divize skupiny Rockaway, Knižní Holding, a. s. je největším a nejsilnějším subjektem podnikajícím v rámci knižního trhu v České republice.

Generálním ředitelem společnosti Euromedia Group, a. s. je od roku 2021 František Mala.

NAKLADATELSTVÍ

Euromedia ročně vydává přes 700 nových titulů pod níže uvedenými knižními labely a samostatným labelem pro audioknihy.

ODEON (od r. 1999)

Současný ODEON navazuje na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová, Knihovna klasiků, Česká řada. V roce 2020 vznikla nová Edice poezie, která se zaměřuje na tvorbu současných českých básníků.

IKAR (od r. 2000)

Ikar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí české a světové romance, společenské a psychologické romány a memoáry.

UNIVERSUM (od r. 2000)

Pod značkou Universum vycházejí překladové i původní encyklopedie, zeměpisné atlasy, slovníky a lexikony, obrazové publikace, naučné knihy z různých oblastí, průvodce a cestopisy.

YOLI (od r. 2014)

Yoli se zaměřuje na literaturu v žánru young adult, tedy převážně pro dospívající a mladé dospělé. Nabízí široké spektrum současné tvorby, od dystopií či fantasy až po romance.

ESENCE (od r. 2016)

Tituly zaměřené na oblast životního stylu. Knihy určené pro širokou veřejnost pokrývají následující spektrum žánrů: kuchařky, ruční práce, hobby, krása, diety, zdraví a partnerské vztahy.

PRAGMA (od r. 2016)

Tituly nabízející poučení a inspiraci. Ezoterické tituly, motivační literatura, tituly zaměřené na téma osobního růstu, rodinných konstelací, organizace času a zvládání životních situací.

PIKOLA (od r. 2017)

Značka orientovaná na dětské čtenáře od batolat po školáky. Produkce zahrnuje vše, co je určeno pro děti, od leporel přes obrázkové knížky, pohádky, klasické i moderní příběhy od českých i světových autorů, až po komiksy, encyklopedie, příručky, knihy s aktivitami či pomůcky ke školní výuce.

KALIBR (od r. 2018)

Tituly vydávané pod značkou Kalibr jsou převážně ze žánrů detektivní román, krimi, thriller, dobrodružství a napětí.

LISTEN (od r. 2018)

Tato značka přináší soudobou uměleckou prózu a také kvalitní díla českých autorů v zajímavé grafické úpravě či s netradičním nápadem. Od roku 2019 zde vycházejí v edici Česká povídka tematické soubory od nejoblíbenějších českých autorů.

LASER (od r. 2018)

Pod touto značkou se prezentují nejlepší autoři klasické i moderní sci-fi a fantasy. Pravidelně zde také vycházejí příběhy z bohatého světa Star Treku.

BRÁNA (od r. 2018)

Nakladatelství Brána vzniklo původně v roce 1994. Soustředí se na populárně naučnou literaturu, především na dějiny, životopisy a memoáry. Z beletrie nabízí zejména historické romány, klasické detektivky a humoristickou prózu.

TÉMBR (od roku 2020)

Témbr se věnuje audioknižní produkci napříč žánry. Od největších bestsellerových titulů a autorů přes dětské a populárně-naučné knihy až po náročné literární texty.

KNIŽNÍ KLUB

Čtenářský klub během 30 let své existence zaujal přes milion čtenářů. V současné době má Knižní klub více než 200 000 členů – pravidelných odběratelů knih. Ti dostávají 5× ročně do své poštovní schránky katalog, z něhož si mohou objednávat knihy i další vybrané zboží za zvýhodněné ceny. Klub má samozřejmě i svůj e-shop knizniklub.cz.

VELKOOBCHOD A DISTRIBUCE

Euromedia je největším knižním distributorem v České republice. Produkcí od většiny tuzemských nakladatelů zásobuje knihkupce, knihkupecké sítě, internetové obchody i hypermarkety.

MALOOBCHOD

V roce 2018 došlo k významné akvizici celorepublikové sítě knihkupectví Neoluxor. Euromedia se tak stala silný hráčem i v segmentu maloobchodního prodeje knih. Svých 37 knihkupectví po celé České republice nyní provozuje pod značkou Luxor a těší se velké oblibě u svých zákazníků.

ON-LINE PRODEJ

V našem portfoliu knižních e-shopů je kromě skvěle fungujícího Knižního klubu také e-shop booktook.cz s 15letou historií. Od roku 2018, kdy jsme převzali síť knihkupectví Luxor, je pro nás stěžejní e-shop luxor.cz.