8 ŘÍJNOVÝCH KNIH, OD KTERÝCH SE NEODTRHNETE


Říjen je měsíc, kdy se ze všeho nejraději s dobrou knihou a hrnkem čaje uvelebíme v křesle. A o dobré čtení nouze nebude! Tady je 8 knih, které si v říjnu nesmíte nechat ujít!

SAMA SEBOU

Jojo Moyesovou snad není nutné představovat! Jejího románu Než jsem tě poznala se v Česku prodalo přes 80 tisíc výtisků a podobný úspěch slavilo i pokračování Život po tobě. Teď vychází dlouho očekávaný třetí díl a my se už nemůžeme dočkat, co si pro Louisu Clarkovou osud nachystá v New Yorku..

 

KŘÍĎÁK

Nejdřív křídové panáčky kreslíte na zeď, pak si pro vás přijdou… Fanoušci Stephena Kinga si na svůj seznam knih stoprocentně musí přidat mysteriózní thriller Kříďák. Před lety se v malém anglickém městečku stalo něco, co osudy jeho obyvatel ovlivňuje dodnes… Připravte se na děsivou atmosféru a nejedno překvapení!

 

POHŘEŠUJE SE PREZIDENT

Bývalý americký prezident Bill Clinton spojil síly s nejúspěšnějším americkým spisovatelem thrillerů Jamesem Pattersonem a společně napsali strhující thriller z nejvyšších pater politiky. Hlavním hrdinou je sám prezident, který se musí vypořádat se zrádcem mezi svými nejbližšími spolupracovníky, ale především s teroristickou hrozbou, která nemá obdoby…

 

KOMTUROVA SMRT

„Obscénní.“ Tak označily čínské úřady nejnovější knihu uznávaného japonského spisovatele Haruki Murakamiho a zakázaly jeho prodej čtenářům mladším 18 let. Když talentovaného malíře osloví záhadný Muž bez tváře, aby si objednal portrét, výtvarníkovi zdřevění ruka. Jak lze zachytit něco, co neexistuje? Snový román Komturova smrt je určen i těm, kdo od Murakamiho dosud nic nečetli!

 

OHNIVÝ SLOUP

Ohnivý sloup volně navazuje na romány Pilíře země a Na věky věků, zasazen je ovšem do alžbětinské Anglie a dvorními intrikami je protkán důkladněji než hry Williama Shakespeara. Ken Follett, autor bestsellerů Pád titánů nebo Zima světa, opět napsal extrémně čtivý příběh s pečlivě vyrešeršovanými historickými detaily, které potěší každého čtenáře!

 

DOBRÝCH 100

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa vyjde kniha, která zachycuje, co dobrého se stalo během sta let existence naší země. Věděli jste například, že i uprostřed nacistické okupace český rodák Oskar Schindler zachránil více než tisíc Židů před jistou smrtí? Nebo že i v dobách nejkrutějších komunistických procesů čeští vynálezci přivedli na svět remosku? Studenti designu knihu doprovodili nádhernými ilustracemi, tohle bude pastva pro oči!

 

ŽÍT S RADOSTÍ

Autorka světového bestselleru Zázračný úklid Marie Kondo se ve své druhé knize také věnuje úklidu, ale tentokrát hlavně ve vztahu k našemu životnímu štěstí a radosti. Navzdory našim představám totiž více věcí nepůsobí více radosti, ale víc starostí (a práce s úklidem). Byt už jsme si podle Marie Kondo uklidili, teď je čas na úklid v duši!

 

MOMENTKY

Oblíbená česká spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová se vrací se sbírkou povídek, které zachycují každodenní momenty štěstí, smutku nebo těžkého rozhodování. Momentky jsou nádherná sbírka střípků ze života. Schválně – kdo se v těch příbězích najde?

 

Na kterou z říjnových novinek se nejvíc těšíte vy?