6 NOVÝCH KNIH, KTERÉ SI ZABALTE NA DOVOLENOU!


Červnový vzduch voní létem, mořem, dobrodružstvím… a samozřejmě knižními novinkami! Dovedete si představit léto bez knih? My rozhodně ne! Tady je výběr šesti titulů, na které se těšíme nejvíc!

ZLÁMANÉ KOSTI

Připadá nám to jako včera, když se nám do rukou dostal Němý křik, první případ s Kim Stoneovou v hlavní roli. Teď, o tři roky později, vychází už sedmá strhující detektivka z pera Angely Marsonsové a nejlepší na tom je, že tato série pořád neztrácí tempo ani napětí! Zlámané kosti začínají nálezy dvou těl během jediné mrazivé noci a Kim Stoneová tuší, že to, čeho se nejvíc bála, se stalo skutečností…

 

HLAVA SVĚTA

Píše se rok 929. Většina Evropy již přijala křesťanskou víru, ale bojovní Slované stále uctívají svá prastará božstva. Když si braniborský král Ota přivede na svůj dvůr slovanského knížete Tugumíra jako zajatce, netuší, že tento vězeň mu zachrání nejen život, ale taky království… Historický román Rebeccy Gablé doporučujeme všem, komu se líbily Pilíře země Kena Folletta. Na více než 600 stranách autorka obratně rozehrává čtivou hru o trůny z temného období naší historie!

 

MÁM NAD TEBOU MOC

Někdo zná její tajemství… A je rozhodnutý jej prozradit všem! Napínavý thriller Teresy Driscollové v zahraničí ovládl všechny žebříčky bestsellerů a nyní vychází taky v češtině! Nemůžeme se dočkat, až se do propleteného příběhu zmizelé dívky a náhodné svědkyně ponoříme.

 

SEROTONIN

Kontroverzní francouzský spisovatel Michel Houellebecq po šokujícím románu Podvolení, kde si vzal na paškál islám, tentokrát zamířil do vlastních řad. V nejnovější knize Serotonin líčí muže s krizí ve středním věku, který vzpomíná na všechny ženy svého života – a zejména na tu jedinou, která mu unikla… Otevřený příběh o lásce, sexu a posedlosti se stal evropskou literární událostí roku!

 

HOLKA MIMO RYTMUS

Probuzení Simona Spiera se stalo nejenom bestsellerem v žánru young adult, ale taky předlohou pro film Já, Simon! I ve své nové knize se Becky Albertalli zabývá tématem sexuální orientace. Leah dlouho chodila s klukem, nikdy by si nemyslela, že se může zamilovat do holky, přesto se ale přistihne, že ke své kamarádce začne cítit něco, co k nikomu nikdy necítila… Připravte si kapesníčky na slzy smutku i smíchu, tenhle příběh vážně stojí za to. Ukazuje totiž, že láska nezná škatulky!

 

RODINA ODVEDLE

Essie žije v krásném domě s oddaným manželem a roztomilými dětmi. I jejich sousedé vypadají jako z reklamy na dokonalý život. Tahle image dokonalosti se ale začne drolit, když se do jednoho z domů přistěhuje Isabelle Heatheringtonová. Isabelle nemá manžela ani děti, nikdo neví, co dělá za práci, ani proč se přistěhovala do domu, který je pro jednu ženu zbytečně velký… Rodina odvedle je perfektní letní čtení pro všechny, kdo se nemohli odtrhnout od Sedmilhářek nebo thrilleru Manželé odvedle!