5 PROSINCOVÝCH KNIH, O KTERÉ SI NAPIŠTE JEŽÍŠKOVI


Pokud jste byli hodní, určitě některou z těchto knih najdete pod stromečkem. Pokud jste zlobili, nenechejte nic náhodě a radši si je kupte sami… Vybrali jsme nejlepší prosincové novinky!

POHŘBENÁ PRAVDA

Kim Stoneová je zpět! Šestý případ této svérázné vyšetřovatelky je dosud nejtemnější. Točí se kolem děsivého nálezu kosterních pozůstatků, které zřejmě nikdy neměly být nalezeny. Angela Marsonsová opět napsala vzrušující detektivku, ve které se řešení hrůzných starých vražd protíná s čerstvými zločiny, ke kterým dochází nepříjemně blízko…

 

O PRINCEZNĚ, KTERÁ SE ZACHRÁNILA SAMA

„Nejlepší sbírka poezie roku.“ Tak čtenáři ohodnotili tuto upřímnou zpověď Amandy Lovelace, v níž básnířka krásnými slovy popisuje hezké i ty méně hezké věci, které v životě zažila. Lásku, ztrátu, smutek, radost, sílu i inspiraci. O princezně, která se zachránila sama je kniha, která nesmí chybět pod stromečkem žádné sebevědomé mladé dívky!

 

DEN PŘIZPŮSOBENÍ

Těšíme se na každou novou knihu Chucka Palahniuka, protože nikdy nevíme, s čím přijde tentokrát. A Den přizpůsobení rozhodně vypadá lákavě! V nepříliš vzdálené budoucnosti agresivní mladí muži povstanou proti zvolené vládě a rozdělí Spojené státy na tři části – Europoidie je pro bílé, Černotopie pro černé a Gaysie pro homosexuály a další příslušníky LGBT komunity. Jak tohle může dopadnout?

 

CAREVNA NOCI

Nejmocnější žena 18. století, ruská carevna Kateřina Veliká, vypráví svůj životní příběh, ve kterém hrají velkou roli láska a přátelství, ale také zrada a dvorní intriky. Kvůli vládě nad největší zemí na světě je nutné položit velké oběti… Oblíbená spisovatelka Eva Stachniak se po knize Zimní palác i ve svém novém románu vrací k bouřlivé ruské historii.

 

V ZEMI STÍNŮ

Mladá Američanka se v bulharské Sofii shodou okolností dostane na stopu starému tajemství, které má kořeny hluboko v historii této východoevropské země. Některá tajemství však nechtějí být odhalená a zvědavá Alexandra se tak dostává do smrtelného nebezpečí… Minulost a současnost se prolínají ve vzrušující mozaice, kterou čtenářům předkládá autorka bestselleru Historička.

 

O kolik knih si letos píšete Ježíškovi vy? Unese to všechno? ;)